IV Niedziela Wielkiego Post (Laetare), 26.03.2017

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, tak zwana „Laetare . Msza św. dla dzieci najmłodszych o godz. 11.30 w kaplicy św. Jana Pawła II. Również w kaplicy o godz. 15.00 kończy się kurs przedmałżeński. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii zaprasza na sztukę o św. Bracie Albercie pt. „Ecce homo”. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. Przy wszystkich wejściach do kościoła możemy nabywać kartki świąteczne i baranki wielkanocne w cenie 5 złotych oraz składać ofiary do puszek na kwiaty do grobu.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy Kościołowi Domowemu za pomoc przy zbieraniu podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. W przyszłą niedzielę chcemy podjąć kolejną akcję, tym razem zbierania podpisanych i wypełnionych petycji w obronie dobrego imienia prof. Bogdana Chazana.

4. W tym tygodniu przeżywamy:
– w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00;
– w piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, młodzieży o godz. 19.00, a dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.30;
– w sobotę, pierwszą miesiąca, modlimy się w intencji nienarodzonych dzieci i ich rodziców, powołanych do służby Bożej, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz chorych, których tego dnia odwiedzimy przygotowując ich przez spowiedź, namaszczenie chorych i Komunię św. do Świąt Wielkanocnych. Ksiądz Kamil do swoich chorych uda się 8 kwietnia.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. dla Rycerzy Kolumba, a po niej spotkanie Rady oraz wtajemniczenie nowych braci. Cieszymy się, że Rada Rycerzy rozwija się i życzymy Rycerzom wielu łask Bożych w realizacji charyzmatu.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ksiądz dr Waldemar Pawlik, wice prowincjał i rektor Pallotyńskiego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie. Zaproszenie i szczegółowy plan otrzyma każda rodzina naszej parafii. Plan znajduje się również w gablocie i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach. W związku z czasem rekolekcyjno-świątecznym nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 dla dzieci najmłodszych w kaplicy Świętego Jana Pawła II do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

7. Jak już wiemy, na terenie naszej parafii powstała Szkoła Podstawowa nr 39. Na ręce Pana Prezydenta Wojciecha Lubawskiego składamy podziękowanie Władzom Miasta Kielce za wspaniałomyślną decyzję oraz wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu społeczności Osiedla Świętokrzyskiego i Słonecznego Wzgórza, a tym samym całej parafii. To będzie nasza szkoła, w której będą uczyli religii nasi Księża i katecheci, a uczniowie będą przygotowywani do sakramentów świętych, między innymi I Komunii św. i bierzmowania, które przyjmą w naszym kościele parafialnym. Nabór do szkoły na wszystkie poziomy od klasy „0” do „VII” już się rozpoczął. Dyrekcja zaprasza rodziców do zapisywania swoich dzieci. Radosna inauguracja Szkoły Podstawowej w naszej parafii odbędzie się podczas pikniku rodzinnego pod hasłem „Nasza Szkoła” 27 maja w sobotę.

8. Komendant Komisariatu Policji w Kielcach przestrzega, szczególnie starsze osoby, przed oszustami. Szczegóły dotyczące apelu Komendanta znajdują się w gablocie.

9. Organizujemy pielgrzymkę do Lourdes i Fatimy w dniach: 08-21 lipca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

10. Dziękujemy mieszkańcom bloku 81 z ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego za utrzymanie porządku w kościele i ofiary na kwiaty. O piękno w świątyni zadbali: Barbara Nowińska, Bożena Kubik, Marian Kubik, Irena Janyst, Jadwiga Grzegorczyk, Lidia Młynik, Małgorzata Młynik, Leokadia Grzywna, Magdalena Lewaniak. W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej i w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku 83 z ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego.

11. W tym tygodniu odszedł do Pana: + Kazimierz Posłowski l. 65. Polecajmy zmarłego oraz zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu.